Η λεία της σπείρας των τσιγγάνων που είχαν γίνει φόβοςκαι τρόμος για ένα ολόκληροχωριό, ξεπερνάει τα 30.000€.Η συμμορία των τσιγγάνων είχε ρημάξει σπίτια στην περιοχή του Κρουσώνα. Η ομάδα των ”5” χτυπούσε αφού πρώτα παρακολουθούσε τους ιδιοκτήτες. Όταν αυτοί απουσίαζαν, δρούσαν ανενόχλητοι.
Ήδη, οι τρεις από τη σπείρα βρίσκονται στα χέρια της ΕΛ.ΑΣ και σύμφωνα με το prismanews.gr, ήδη έχουν επιβεβαιωθεί πέντε ληστείες.
Οι τσιγγάνοι είχαν προτίμηση στα χρυσαφικά και η λεία τους ξεπερνάει τα 30.000€. Η εξάρθρωση της σπείρας ανακούφισε την κοινωνία του ορεινού χωριού.