Είμαστε εδώ. Αλληλέγγυοι, αισιόδοξοι, ανθρώπινοι και κυρίως ζωντανοί. Ελάτε να ανταλλάξουμε, να παίξουμε, να τραγουδήσουμε, να θαυμάσουμε, να συζητήσουμε, όπως σε κάθε ανταλλακτικό παζάρι.
Θα είμαστε εδώ και αυτή την Κυριακή 27 Μαίου από τις 18:00μ.μ μέχρι τις 22:00 μ.μ στο γνωστό χώρο του 1ου ΕΠΑΛ Χανίων (οδός Κοραή, δίπλα στο στάδιο) στο 11ο κατά σειρά Ανταλλακτικό Παζάρι του ΔΑΧ, ένα παζάρι που είναι πια θεσμός.
Όσο αυξάνονται τα μέλη μας τόσο αυξάνονται οι ιδέες μας και οι δράσεις μας , η δημιουργική συμμετοχή και η προσφορά.
Αυτή την Κυριακή θα μας κρατήσουν συντροφιά:
- οι «The Halicuti Band»
- τα μέλη του συλλόγου καλλιτεχνών Ρεθύμνου «κατΑΡΤι» με μουσικά παραμύθια και
- ο Πέπε με τα ζογκλερικά του
Δεν θα λείψουν και τα παιχνίδια για μικρούς και μεγάλους.
Οι τσουβαλοδρομίες θα έχουν την τιμητική τους σ’ αυτό το παζάρι.
Ρούχα, φάρμακα και βιβλία θα συγκεντρώνονται όπως κάθε φορά.
Η επιθυμία μας για ενεργή αλληλέγγυα δράση έχει βρει πρόσφορο έδαφος στη Χανιώτικη κοινωνία. Προχωράμε αισιόδοξα γιατί πιστεύουμε ότι αξίζει η ανθρωπιά να είναι το κυρίαρχο στοιχείο στη ζωή μας
Ο στόχος μας βρίσκει αποδέκτες. Ολοένα και περισσότεροι συμπολίτες μας επιβιώνουν ανταλλάσοντας ο καθένας αυτό που έχει, προϊόν ή υπηρεσία. Είναι ένας νέος τρόπος επιβίωσης, μια καινούρια φιλοσοφία όχι μόνο για τον τρόπο κατανάλωσης αλλά και για τον τρόπο ζωής.
Κανένας δεν μπορεί να γίνει πλουσιότερος ή φτωχότερος μέσα στο δίκτυο.
Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με το Δίκτυο Ανταλλαγών Χανίων επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας στο www.diktyoantallagonxanion.gr