Στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος COMENIUS που υλοποιεί το 3ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Κουνουπιδιανών, έχει προγραμματιστεί επίσκεψη εκπαιδευτικών στην Περιφερειακή Ενότητα Χανίων από τις 30 Μαΐου έως τις 4 Ιουνίου 2012.
Οι εκπαιδευτικοί – περίπου 30 άτομα – που συμμετέχουν στο πρόγραμμα προέρχονται από τις παρακάτω χώρες : Αγγλία, Ισπανία, Ιταλία, Πολωνία, Ρουμανία, Ουγγαρία και Τουρκία.
Σήμερα Παρασκευή 1 Ιουνίου 2012 και ώρα 12.30, οι εν λόγω εκπαιδευτικοί θα επισκεφθούν τον Αντιπεριφερειάρχη Χανίων κ. Απόστολο Βουλγαράκη.