ALFA BANK : Ο κ. Ιωάννης Εμίρης, Executive General Manager της Alpha Bank, δήλωσε: «Αποτελεί χαρά μας που συμμετέχουμε μαζί με μεγάλα διεθνή χρηματοπιστωτικα ιδρύματα στη χρηματοδότηση μίας από τις πιο σημαντικές άμεσες ξένες επενδύσεις στην Ελλάδα κατά τη διάρκεια των τελευταίων ετών. Τα 14 αεροδρόμια στο σύνολό τους αποτελούν τις βασικές πύλες του ελληνικού τουρισμού, ο οποίος συμβάλλει σημαντικά στο ΑΕΠ της χώρας. Η χρηματοδότηση θα υποστηρίξει την προσπάθεια της Fraport Greece για αύξηση των δυνατοτήτων των αεροδρομίων και βελτίωση της
αποτελεσματικότητας στη λειτουργία τους, παράλληλα με τη δημιουργία νέων ευκαιριών και την προώθηση της ευημερίας των αντίστοιχων τοπικών κοινωνιών και περιφερειών. Η Alpha Bank προσφέρει χρηματοδοτικές λύσεις που υποστηρίζουν την οικονομική ανάπτυξη, ενισχύουν την ανταγωνιστικότητα της οικονομίας μας και δημιουργούν νέες θέσεις εργασίας»………………. Να ρωτήσω κι εγώ σαν αφελής …..με τα δικά μας τα λεφτά αποτελεί χαρά τους να χρηματοδοτούν τους Γερμανούς ….κάτι που δεν το έπραξαν οι Γερμανικές τράπεζες…..Και τους Έλληνες μικροεπιχειρηματίες ποιός θα τους χρηματοδοτήσει ; Ή μήπως αυτοί να κλείσουν ; Και με τι επιτόκιο παρακαλώ ;
Date:
Ακολουθήστε το agonaskritis.gr στο Google News, στο facebook και στο twitter και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις