Ένας 42χρονος άντρας αυτοκτόνησε στα Χανιά πέφτοντας από τον 5ο όροφο του νοσοκομείου Χανίων χθες στις 9:30 το πρωί, μπροστά στα μάτια της γυναίκας του.
Σύμφωνα με πληροφορίες ο αυτόχειρας, κάτοικος Χανίων, πριν μία εβδομάδα είχε απολυθεί από τη δουλειά του και είχε πάει στο νοσοκομείο, μαζί με τη γυναίκα του, για να επισκεφθεί ένα συγγενικό του πρόσωπο που νοσηλευόταν στο Ίδρυμα.
Ενώ ο συγγενής του ήταν στο χειρουργείο ο 42χρονος με τη γυναίκα του βγήκε στο μπαλκόνι του 5ου ορόφου.
Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες ο 42χρονος ήταν αρκετά νευρικός αλλά κανείς δεν περίμενε ότι ξαφνικά θα πηδούσε από το στηθαίο στο κενό μπροστά στα μάτια της συζύγου του και των άλλων επισκεπτών.
Ο θάνατος του 42χρονου ήταν ακαριαίος ενώ η σύζυγός του υπέστη ισχυρό ψυχολογικό σοκ.
Το τραγικό αυτό περιστατικό έρχεται να προστεθεί σε μια αιματηρή λίστα με αυτοκτονίες που ξεκίνησε να γράφεται στη Κρήτη στις 16 Μαΐου και μέχρι στιγμής είναι συμπληρωμένοι με τα ονόματα ακόμα έξι συνανθρώπων μας.