ΑΟΧ-ΠΑΟ Ρουφ 3-1: Θρίαμβος παραμονής!

Date:

Μέσα σε αποθέωση από τον κόσμο, που αποτέλεσε ξανά τον 12ο παίκτη, ο Α.Ο. Χανιά επιβλήθηκε του ΠΑΟ Ρουφ με 3-1 για την 14η αγωνιστική της Football League 2 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα για τη συνέχεια.

Το συγκρότημα του Γιάννη Πετράκη επέδειξε την απαιτούμενη αγωνιστικότητα και κατάφερε προς το τέλος του ημιχρόνου να πετύχει το 1-0 με τονΦάμπιο (37′) μετά από σέντρα του αδερφού τουΝούνο, ενώ ένα λεπτό μετά ο νεαρός Πορτογάλος φορ είχε και δοκάρι.

Στην επανάληψη η χανιώτικη ομάδα έκανε δυναμικό μπάσιμο στο παιχνίδι και κατάφερε να φτάσει στο θρίαμβο με δύο γκολ του Μπρατσιάνι στο 53′ και στο 64′.

Στο φινάλε από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ ο Κεϊτά (89′) μείωσε στο τελικό 3-1 και στέρησε το δικαίωμα από τον ΑΟΧ να ισοφαρίσει το σκορ της ήττας του στο πρώτο ματς (3-0).

Ακολουθήστε το agonaskritis.gr στο Google News, στο facebook και στο twitter και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις