Ανακοινώνεται, ότι με απόφαση του Αστυνομικού Διευθυντή Χανίων, διακόπτεται προσωρινά η κυκλοφορία πάσης φύσεως οχημάτων την Κυριακή 27-05-2012 και κατά τις ώρες 10.00-15.00 στο τμήμα της Ε.Ο. Χανίων – Σούγιας, από το ύψος της τοπικής κοινότητας Αγιάς έως την τοπική κοινότητα Ρουμάτων και από το ύψος του Μάλεμε έως την τοπική κοινότητα Ρουμάτων, Δήμου Πλατανιά λόγω της πραγματοποίησης ποδηλατικών αγώνων, στην παραπάνω οδό.
Η κυκλοφορία θα πραγματοποιείται μέσω παρακαμπτήριων οδών, σύμφωνα με τις υποδείξεις των Αστυνομικών Τροχονόμων και τις πληροφοριακές πινακίδες που θα τοποθετηθούν με μέριμνα του Δήμου Πλατανιά.