Έκλεψαν μεγάλο μέρος της χθεσινής έκδοσης του «Αγώνα της Κρήτης
Για άλλη μια φορά άγνωστοι διέρρηξαν το Εργατικό Κέντρο Χανίων προκαλώντας μεγάλες καταστροφές, χωρίς να πάρουν τίποτε, αφού έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχουν χρήματα ή άλλα ακριβά αντικείμενα την διάρρηξη αντιλήφθηκε η καθαρίστρια που μπήκε χθες το πρωί και είδε τα πάντα διαλυμένα.
Όπως είπε στο Flashnews.gr ο πρόεδρος του ΕΚΧ κ. Κορναράκης οι διαρρήκτες μπήκαν από ανασφάλιστο παράθυρο από την πίσω πλευρά του κτιρίου, στην κεντρική αίθουσα εκδηλώσεων η οποία βρίσκεται στο ισόγειο.
Στην συνέχεια σπάζοντας την κελιδωμένη πόρτα ανέβηκαν στους άλλους δύο ορόφους και σπάζοντας όλες τις πόρτες έμπαιναν στα γραφεία, τα έκαναν άνω κάτω βγάζοντας τα συρτάρια και πετώντας τα στο πάτωμα.
«Δεν πήραν το παραμικρό γιατί έτσι κι αλλιώς στο Εργατικό Κέντρο δεν υπάρχουν χρήματα ούτε κάτι άλλο αξίας πέραν δύο υπολογιστών τους οποίους δεν πείραξαν» είπε ο κ. Κορναράκης
Να σημειωθεί ότι πανομοιότυπες διαρρήξεις στο ΕΚΧ έγιναν τον Απρίλιο του 2009, τον Αύγουστο του 2009 και τον Νοέμβριο του 2010
Έκλεψαν τα φύλα της χθεσινής έκδοσης του «Α.τ.Κ.»
Μόλις είχαν κυκλοφορήσει τα χθεσινά φύλα του ΑΓΩΝΑ της Κρήτης και αφού μάλλον είχαν δει το περιεχόμενο της έκδοσης, άγνωστοι έκλεψαν από τα τυπογραφεία του «Α.τ.Κ» στην Αγιά μεγάλο μέρος της χθεσινής έκδοσης της εφημερίδας μας. Ευτυχώς οι κάμερες «συνέλαβαν» τους δράστες για τα περαιτέρω.
Ο χθεσινός ΑΓΩΝΑΣ είχε προλάβει να κυκλοφορήσει σε μικρό τμήμα της πόλης και μέσω του πρακτορείου διανομής ΑΡΓΟΣ.
Εκδηλώνουμε την έντονη αγανάκτησή μας και ζητάμε συγγνώμη από τους αναγνώστες και συνδρομητές μας για την χθεσινή ακούσια απουσία του «Α.τ.Κ» από τους Χανιώτες
Από τη Διεύθυνση του «Α.τ.Κ.»