Η Ιερά Μητρόπολις Κισάμου και Σελίνου ευχαριστεί ευγνωμόνος τον κ. Μιχάλη Σάλλα, Πρόεδρο του Ομίλου Τραπέζης Πειραιώς, διά την ευγενική χορηγία εκατό χιλιάδων ευρώ (100.000€) τα οποία εδόθησαν και διατίθενται εις την ολοκλήρωση των εργασιών ανέγερσης του Πολιτιστικού – Πνευματικού Πολύκεντρου της Μητροπόλεως. Το Πολύκεντρο έχει προσκληθεί να εγκαινιάσει η Α.Θ.Π. ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος τον προσεχή Σεπτέμβριο. Ο Παναγιώτατος θα ευρίσκεται στην Κρήτη την πρώτη εβδομάδα του Σεπτεμβρίου, προσκεκλημένος του Παγκοσμίου Συμβουλίου των Εκκλησιών, η Ολομέλεια του οποίου θα συνεδριάσει στην Ορθόδοξο Ακαδημία Κρήτης, όπου και θα κηρύξει την έναρξη των εργασιών.
Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως