Αισθάνομαι την ανάγκη να πω «ένα μεγάλο ευχαριστώ» σε όλους τους πολίτες του τόπου μας, της περιφερειακής ενότητας Χανίων, που μας τίμησαν επιλέγοντας το Κίνημα των «Ανεξάρτητων Ελλήνων» του Πάνου Καμμένου, κατά τις πρόσφατες εκλογές.
Είμαστε μια πολιτική συλλογικότητα δύο, μόλις, μηνών , που, όμως, μπορέσαμε να πείσουμε μεγάλες δυνάμεις του Λαού ότι χρειάζεται ενωμένη πατριωτική, αντιμνημονιακή δράση και προοπτική. Είμαστε στους νικητές. Το δρόμο του εθνικού και δημοκρατικού αγώνα θα συνεχίσουμε να πορευόμαστε.
«Ένα μεγάλο ευχαριστώ» , ασθάνομαι την ανάγκη να πω και στους πολίτες που επέλεξαν το πρόσωπό μου, δίνοντας μου την πρώτη θέση σε σταυρούς προτίμησης.
Δώσαμε έναν δύσκολο αγώνα, που ποτέ, όμως, εμείς, δεν «ξεχάσαμε» να είναι έντιμος και ευπρεπής.
Ο σκανδαλώδης εκλογικός νόμος κλέβει βουλευτική έδρα των Χανίων από τους «Ανεξάρτητους Έλληνες» και από εμένα προσωπικά, όμως ο πολιτικός αγώνας δεν πρόκειται , γιαυτό, να περιοριστεί! Το αντίθετο: Ο , εκ του νόμου, συντελούμενος πολιτικός βιασμός της βούλησης του Χανιώτικου Λαού μάς δυναμώνει, μας πεισμώνει και μας δίνει δύναμη και ενέργεια να αντιπαλέψουμε!
Ο μεγάλος νικητής των εκλογών είναι, αδιαμφισβήτητα, η Πατρίδα αφού οι πολίτες της, έκλεισαν το δρόμο του μνημονίου! Σε αυτήν , μόνο, χαριζόμαστε!
Και πάλι σας ευχαριστώ