Επισκοπή – ΠΕ Ρεθύμνου 1-1 στον 1ο ημιτελικό

Date:

Η ομάδα της Επισκοπής μπορεί να ήταν ανώτερη της ΠΕ Ρεθύμνου στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών ανάμεσα στις δυο ομάδες αλλά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη, μένοντας στο 1-1.

Η Επισκοπή παρατάχθηκε με αλλαγές στο αρχικό σχήμα, με τους, Φραντζεσκάκη, Β. Κατσαμά, Καραβιώτη, Μανταδάκη, Καψαλάκη, Ο. Κελαϊδή, Χαρατσής, Νικολάου και Μουλίτσα να βρίσκονται στον πάγκο ή να παρακολουθούν το παιχνίδι από την κερκίδα. Η Επισκοπή ήταν ανώτερη στο 1ο 45λεπτο, χάνοντας πολλές ευκαιρίες να ολοκληρώσει το ημίχρονο μπροστά στο σκορ.Στο 2ο ημίχρονο η φιλοξενούμενοι ισορόπησαν τον ρυθμό. Το τελικό 1-1 δίνει μεγάλο ενδιαφέρων στον επαναληπτικό που θα γίνει στην Σοχώρα.

Το παιχνίδι:

10’ Σουτ του Βελονάκη λίγο έξω από την εστία.
27’ Νέα ευκαιρία με τον νεαρό Βελονάκη θα περάσει ανεκμετάλλευτη.
21’ Δυνατό σουτ του Αντιασβίλι ελάχιστα έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Παπαδάκη.
21’ Ωραίος συνδυασμός από Μιχελακάκη, Κοκκινάκη, Βελονάκη με τον τελευταίο να πλασάρει αλλά η μπάλα να χτυπάει στο δεξί κάθετο δοκάρι της ΠΕ Ρεθύμνου.
23’ Νέο δοκάρι αυτή την φορά οριζόντιο για την ομάδα μας και πάλι από ψηλοκρεμαστό σουτ του Βελονάκη.
39’ Κεφαλιά του Σαριδάκη για τους φιλοξενούμενους δεν ανησύχησε τον Βογιατζιδάκη καταλήγοντας άουτ.
56’ Καλοχτυπημένο φαουλ από τον Μιχελακάκη, ο Πετρακης θα πάρει την κεφαλιά αλλά ο Παπαδάκης θα αποκρούσει.
79’ Αδράνεια στην άμυνας της ομάδας μας, θα το εκμεταλλευτεί ο Κουρνιανος ανοίγοντας το σκορ.
84’ Ηρθε η απάντηση των γηπεδούχων κοντινό πλασέ από τον Βελονάκη.

Επισκοπή (Χρήστος Βασιλείου): Βογιατζιδάκης, Σιόρε, Γιακουμάκης, Ξυνομηλάκης, Πετράκης, Κοκκινάκης, Αντιασβίλι (78’ Χαρατσής), Σουμπασάκης, Βελονάκης, Μιχελακάκης, Μ. Κατσαμάς (83’ Νικολάου).

Ακολουθήστε το agonaskritis.gr στο Google News, στο facebook και στο twitter και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις