Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του Δημοτικού σχολείου Νεροκούρου, διοργανώνει εσπερίδα, με θέμα «ΑΣΦΑΛΗΣ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ», την Δευτέρα 14 Μαΐου και ώρα 8.00 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο του Αγ. Γερασίμου στα Νεροκούρου.Στόχος της εκδήλωσης είναι η ενημέρωση γονέων και παιδιών για την ασφαλή χρήση του διαδικτύου. Στις μέρες μας τα παιδιά αφιερώνουν αρκετό χρόνο στο διαδίκτυο.
Πόσο χρήσιμη ή αθώα είναι η χρήση του; Ποιοι είναι οι κίνδυνοι από την ανεξέλεγκτη χρήση του;
Το θέμα θα παρουσιάσει ο Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χανίων κ. Γώγουλος Γιώργος.