Ισόπαλη (2-2) με Μοχό ο Αστέρας Ρεθύμνου

Date:

Ισόπαλος με σκορ 2-2 αναδείχθηκε ο Αστέρας Ρεθύμνου, στο φιλικό παιχνίδι με τον Μοχό που διεξήχθη στο γήπεδο Μισιρίων. Η ομάδα εμφανίστηκε κουρασμένη, από τις επίπονες προπονήσεις που έγιναν τις προηγούμενες ημέρες και χωρίς να έχει τη φρεσκάδα που είχε στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ. Πάντως, τα συμπεράσματα που μπόρεσε να βγάλει, ο προπονητής, Γιάννης Πετράκης ήταν σημαντικά και συνεχίζεται κανονικά η προετοιμασία.

Ο Μοχός άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με σέντρα σουτ του Κίτσα, αλλά ο Αστέρας ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασίλη Γωνιωτάκη στο 22’. Στην επανάληψη, ήταν η σειρά του Μοχού να κερδίσει πέναλτι στο 67’ (το τράβηγμα στον Κίτσα έγινε εκτός περιοχής), με το οποίο ο Κουράκης πέτυχε το 1-2. Με πέναλτι του Ταμάμη στο 82’ διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.

Αστέρας Ρεθύμνου (Γιάννης Πετράκης): Κιοσσές (35’ Ριγανάς), Καρράς, Πατελής, Ψυχουντάκης, Κασσέλας, Πότσι, Γ. Πετράκης, Κοζανίδης, Λόπεζ, Μπαξεβάνης, Γωνιωτάκης.

Β’ ημίχρονο: Ριγανάς (65’ Βογιατζιδάκης), Λαζαρίδης, Κατσαμάς, Κλαψινός, Κοκκινάκης, Μ. Μανταδάκης, Μικρόπουλος, Χριστουλάκης, Κοντεκάκης (70’ Βουτσάς), Γωνιωτάκης (70’ Καριαβασάμ), Ταμάμης.

Μοχός (Δημήτρης Βολωνάκης): Ψαρουλάκης (30’ Γαυγιωτάκης, 60’ Ξημεράκης), Σφακιανάκης, Φερεντίνος, Οικονομάκης, Ζανταλής, Καρβελάς, Καπετανάκης, Καινουριάκης, Μαρκάκης, Κίτσας, Κουράκης, ενώ έπαιξαν ακόμη οι Νταουσιάνης, Ιερωνυμάκης, Μερκουλίδης, Ψαράκης, Πασσάς, Πεπονάκης, Φινοκαλιώτης

Ακολουθήστε το agonaskritis.gr στο Google News, στο facebook και στο twitter και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις