Με 6 μετάλλια στις αποσκευές επέστρεψε ο ΤΑΛΩΣ ΑΝΕΚ LINES

Date:

Mε αιχμή του δόρατος τον Τζωρτζάκη Πολυχρόνη που κέρδισε το χρυσό στο σκράτς ανδρών παρά το γεγονός ότι είχε πτώση στην διάρκεια του αγώνα έπειτα από άψογη συνεργασία με τον αδερφό του Γιώργο κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα με ένα κύκλο διαφορά από τους υπόλοιπους αθλητές και να φτάσει τις 7 νίκες φέτος, που είναι μόλις πρώτη χρονιά στην κατηγορία ανδρών.

podilas_00_resize.jpg Τα αδέρφια Τζωρτζάκη μαζί με τους Δρακάκη Γιάννη και Φραγκιουδάκη Γιάννη κέρδισαν το χάλκινο μετάλλιο στην ομαδική καταδίωξη, οι άνδρες αθλητές του ΤΑΛΩ ΑΝΕΚ LINES έδειξαν ότι βρίσκονται σε καλή κατάσταση παρά το γεγονός ότι έχουν συμμετάσχει σε πολλούς και δύσκολους αγώνες από την αρχή της χρονιάς και έχουν κουραστεί αρκετά και έχασαν για ένα δευτερόλεπτο την πρώτη θέση.

Πολύ καλή παρουσία και για τους έφηβους Χαιδεμενάκη Δημήτρη, Βρουβάκη Νίκο, Πάλλης Σταμάτης της ομάδας όπου κατέκτησαν την 3η θέση στο ομαδικό σπρίντ και την 4η στην ομαδική καταδίωξη με 200χιλ διαφορά από την δεύτερη ομάδα.

podilas_02_resize.jpgΣτα ατομικά ο Πάλλης Σταμάτης στο αγώνισμα των πόντων ήταν 2ος με αρκετή βοήθεια από τον συναθλητή του Βρουβάκη Νίκο. Στις κορασίδες η Κανδυλάκη Ελευθερία κατέκτησε 2 αργυρά μετάλλια στα 200μ και στο σκράτς συνδυάζοντάς τα με πολύ καλή εμφάνιση. Στις γυναίκες η Αλτχάουζ Άρτεμις κατετάγη 9η στα 200μ παρά το γεγονός ότι συμμετείχε για πρώτη φορά σε αγώνες πίστας ενώ η Πρίντεζη δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού. Επόμενως αγώνας είναι ο Γύρος Κρήτης 18-20/04 που διοργανώνει ο Π.Ο.Ρεθύμνου και ο Αγώνας κατάβασης στην Καλαμάτα 20/04 που διοργανώνεται από τον Σπαρτιατικό.

Ακολουθήστε το agonaskritis.gr στο Google News, στο facebook και στο twitter και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις