To Εργαστήριο Ελευθέρων Σπουδών Kappa Studies μετά από 14 χρόνια επιτυχημένης πορείας στο χώρο της επαγγελματικής εκπαίδευσης με τα τμήματα Mαγειρικής και Zαχαροπλαστικής τέχνης, προχωράει από τo εκπαιδευτικό έτος 2012-2013 στην ίδρυση ενός νέου τμήματος Sommelier – Bartender.
Οι σπουδαστές του συγκεκριμένου τμήματος θα αποκτήσουν σημαντικές γνώσεις για το κρασί με ιδιαίτερη έμφαση στον Ελληνικό και Κρητικό αμπελώνα. Επίσης θα μυηθούν στην τέχνη του επαγγελματικού bar μαθαίνοντας να φτιάχνουν cocktails κ.ά.
Καθηγητές θα είναι γνωστοί οινοποιοί και bartenders
Γιώργος Τριανταφύλλου, MSc, PhD (c)
Διευθυντής
Kappa Studies
Ξενοδοχείο Kamari
Κοκκίνι Χάνι Ηρακλείου Κρήτης