Μετά την ανακοίνωση του Ινστιτουτου Καταναλωτών Κρήτης,(ΙΝ.ΚΑ ΚΡΗΤΗΣ) δια του προέδρου του Δ.Σ του ,κ.Γιάννη Ανουσάκη και αφορά την συνεργασία του δικηγόρου Νίκου Ντερμανάκη με το εν λόγω Ινσιτούτο, ο δικηγόρος κος Νίκος Ντερμανάκης, δεν θα εκπροσωπεί πλέον σε κανένα πεδίον (Φορείς) που έχει οριστεί αλλά και σε καταναλωτές μέλη, την ΄Ενωση Προστασίας Καταναλωτών Κρήτης
Τα θέματα των καταναλωτών, που βρίσκονται σε εκκρεμότητα (body line) θα εξυπηρετούνται πλέον μόνο από τους συνεργαζόμενους και εξουσιοδοτούμενους δικηγόρους της ΄Ενωσης.
Επιπλέον ενημερώνουμε ότι κανείς δεν νομιμοποιείται να κυκλοφορεί έντυπα της ΄Ενωσης που φέρουν το λογότυπο της εκτός από μέλη της.
Η Πρόεδρος της Ένωσης Προστασίας Κρήτης;
Ιωάννα Μελάκη