To Σαββατοκύριακο 26 και 27 Μαΐου γίναμε για μια ακόμη φορά μάρτυρες ομαδικών δολοφονιών με δηλητηρίαση από ανεγκέφαλους εγκληματίες στην περιοχή των Χανίων.
Οι δράστες με την αποτρόπαια πράξη τους προξένησαν αφόρητα πόνο σε ανυπεράσπιστα ζώα και ανθρώπους που τα αγαπούσαν.
Οι Οικολόγοι Πράσινοι καταδικάζουμε απερίφραστα τις εγκληματικές ενέργειες ενάντια σε αθώα ζώα και ενάντια στον πολιτισμό και τον ανθρωπισμό της χώρας και καλούμε την πολιτεία και κυρίως τις τοπικές αρχές που φέρουν την ευθύνη για τα αδέσποτα ζώα να αναλάβουν τις ευθύνες του έτσι ώστε να εκλείψουν τέτοιες απαράδεκτες και παράνομες ενέργειες στο μέλλον και να πράξουν τα απαραίτητα για να οδηγηθούν οι δράστες στη δικαιοσύνη.
Π.Κ Οικολόγων Πράσινων Χανίων