Ευρεία σύσκεψη πραγματοποιήθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Χανίων μεταξύ των μελών του Συλλόγου Αρωγής των θυμάτων τροχαίων ατυχημάτων και του Διοικητή του Νοσοκμείου Χαράλαμπου Δουλγεράκη. Όπως τονίστηκε δεν είναι λίγες οι φορές που για 10 ή και 15 ημέρες η ΜΕΘ είναι αναγκασμένη ακόμα και να φιλοξενήσει τους συγγενείς του θύματος ενός τροχαίου, με αναγκαία ακόμα και την ψυχολογική ή ψυχιατρική στήριξη, δίνοντας τη μάχη με το θάνατο ή έως να καταλήξει.
Ο Σύλλογος Αρωγής των θυμάτων τροχαίων ατυχημάτων και δυστυχημάτων στηρίζει όλες αυτές τις ανάγκες και προσπάθειες, τόσο των παθόντων όσο και του οικογενειακού τους περιβάλλοντος, με την αμέριστη συμπαράσταση και της Μητρόπολης Κυδωνίας και Αποκορώνου.
neatv.gr – Βαγγέλης Φυντριλάκης