Πλατανιάς – Βέροια 1-0

Date:

Χάρη στο γκολ του Μάρκου Μαραγκουδάκη στο 21ο λεπτό, ο Πλατανιάς πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη σε βάρος της Βέροιας με σκορ 1-0, ανεβαίνοντας και πάλι στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League! Η χανιώτικη ομάδα έτσι μετά την ισοπαλία με τον Πανσερραϊκό και την ήττα από το Βύζαντα Μεγάρων επέστρεψε στις επιτυχίες πετυχαίνοντας την 6η της νίκη σε 10 παιχνίδια!
Ο αγώνας στο Μάλεμε είχε εξαιρετικό ρυθμό, με τον Πλατανιά να αιφνιδιάζει τη Βέροια στο 21′ όταν μετά το φάουλ που εκτέλεσε ο Τζανής, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Μαραγκουδάκη, ο οποίος με προβολή την έστειλε στα δίχτυα του τέρματος του Καντιμοίρη. Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους είχαν ορισμένες καλές στιγμές για να σκοράρουν, με πιο χαρακτηριστικές στιγμές τις φάσεις του 9ου και του 82ου λεπτού.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
3′ Ο Ολαϊτάν κερδίζει τη μπάλα μετά από λάθος στην άμυνα του Πλατανιά, ωστόσο τη στιγμή που είναι έτοιμος να σουτάρει, κόβεται σωτήρια από τον Ραπτάκη
9′ Ο Καντί πλασάρει μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα περνά παράλληλα από την εστία του Λαζαρίδη
21′ (1-0) Φάουλ από τον Τζανή, γίνεται λάθος στην άμυνα της Βέροιας, και ο Μαραγκουδάκης με προβολή πλασάρει εύστοχα
34′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Καλτσά, η μπάλα δεν απομακρύνεται από την περιοχή του Πλατανιά, ο Καλογέρης σουτάρει αλλά ο Λαζαρίδης μπλοκάρει
36′ Ο Μαραγκουδάκης βγαίνει στην κόντρα αλλά τη στιγμή που είναι έτοιμος να σουτάρει, χάνει το κοντρόλ και στη συνέχεια υποπίπτει σε επιθετικό φάουλ
38′ Ο Καλογέρης σουτάρει άστοχα από καλή θέση
45’+ Νέο σουτ από τον Καλογέρη αλλά η μπάλα περνά λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Λαζαρίδη
47′ Σουτ από τον Λάνγκλετ, μπλοκάρει ο Λαζαρίδης
76′ Ο Γεωργιάδης στρώνει τη μπάλα στον Τάντιτς, ο οποίος πλασάρει έξω από τα δοκάρια της εστίας του Πλατανιά
78′ Αντεπίθεση για τον Πλατανιά, με τον Μαραγκουδάκη να γυρίζει τη μπάλα μέσα στην περιοχή της Βέροιας αλλά ο Καντιμοίρης μπλοκάρει
82′ Εκτέλεση φάουλ από τον Τάντιτς, σύγχυση στην άμυνα του Πλατανιά, ακολουθεί σουτ από τον Βεργώνη, το οποίο καταλήγει πάνω στον Λαζαρίδη

Πλατανιάς (Τίμος Καβακάς): Λαζαρίδης, Τζανής, Ραπτάκης, Παληγεώργος, Κουρτεσιώτης, Δέντσας (54′ Μαραγκός), Γκονζάλες, Μιρτσέτα (90+ Θεοδωρέλης), Δράμι (48′ Πάγκαλος), Μαραγκουδάκης, Ναζλίδης
Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Καντιμοίρης, Σαμαράς, Μπάρμπας, Καλτσάς (63′ Τάντιτς), Λάνγκλετ, Ολαϊτάν, Καντί, Καλογέρης (77′ Μπαργκάν), Βεργώνης, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί διαιτητές: Τουμπακάρης, Νικολαδός (Αθηνών), 4ος διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Κίτρινες: Τζανής, Ραπτάκης, Γκονζάλες, Μιρτσέτα, Μαραγκουδάκης – Μπάρμπας, Καλτσάς, Καντί, Αμαραντίδης
Κόκκινες: Καντί

Ακολουθήστε το agonaskritis.gr στο Google News, στο facebook και στο twitter και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις