Πρωταγωνίστησε ο Τάλως ΑΝΕΚ LINES στο τοπικό πρωτάθλημα πίστας

Date:

Εξαιρετική χαρακτηρίζεται η εμφάνιση των αθλητών του συλλόγου στο πρώτο τοπικό πρωτάθλημα πίστας μετά από πολλά χρόνια που ξαναοργανώθηκε από την ΤΕΚ και την ΕΟΠ και αξίζουν συγχαρητήρια και στους δύο για αυτή την προσπάθεια τους διότι με την κατάργηση των κυπέλλων έλλειπαν οι αγώνες της πίστας από τους αθλητές της Κρήτης. Ιδιαίτερη μνεία αξίζει ο Γεν.Γραμματεάς της ΤΕΚ Χατζηγεωργίου Βασίλης διότι η συμβολή του υπήρξε καθοριστική στην γραμματειακή υποστήριξη κατά την διάρκεια των αγώνων.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Χατζάκης Παναγιώτης δεν αντιμετώπισε καμιά δυσκολία στην κατηγορία εφήβων και έκανε το πέντε στα πέντε σε 200μ, 1000μ, 3000μ, Σκράτς και ομαδικό σπρίντμε την βοήθεια των Κακαβελάκη Γ και Σταματάκη Σ στο ομαδικό σπρίντ. Ο σταματάκης Σταύρος κατέκτησε και δύο χάλκινα μετάλλια στα 200μ και στα 1000μ.

• Στην κατηγορία γυναικών η Πρίντεζη Χριστίνα κέρδισε 3 χρυσά σε 200μ, 500μ και Σκράτς ενώ ήταν 2η στα 3000μ. Η Παραγυιού Μαρίνα κατέκτησε 3 χάλκινα σε 200μ, 500μ και Σκράτς ενώ και η πρωτοεμφανιζόμενη Μαρεντάκη Ευτυχία ήταν 3η στα 3000μ.
  • Στην κατηγορία παίδων ο Κακαβελάκης Ιωάννης, με τον Κοπανάκη Δημήτρη ήταν 3η στο ομαδικό σπρίντ.
  • Στην κατηγορία των νεανίδων η Κανδυλάκη Ελευθερία κατέκτησε ένα χρυσό στα 200μ και 3 χάλκινα σε 2000μ, Σκράτς και 500μ.
  • Στην κατηγορία ανδρών την έκπλήξη έκανε ο Ζεντέλης Ιωάννης ο οποίος κέρδισε το χρυσό στο σκράτς ενώ ο Δρακάκης Ιωάννης ήταν 3ος στα 1000μ και 2ος στο ομαδικό σρίντ μαζί με τους Περράκη Ανδρέα και Βρουβάκη Νίκο. Ο Τζωρτζάκης Πολυχρόνης και Χαιδεμενάκης Δημήτρης στα 4000μ έδειξαν την πολύ καλή φυσική κατάσταση που βρίσκονται ενόψει του παγκοσμίου πρωταθλήματος και κατέκτησαν την 1η και 3η θέση αντίστοιχά και έβαλαν σοβαρή υποψηφιότητα για μια θέση στην τελική τετράδα. Ο Τζωρτζάκης Πολυχρόνης ήταν 2ος στα 1000μ και 3ος στα 200μ.