Πρωταθλητές Κρήτης στην ποδηλασία Χαιδεμενάκης, Tζωρτζάκης και Πελεκανάκης

Date:

Με το δεξί ξεκίνησαν την αγωνιστική χρονιά οι αθλητές του ΤΑΛΩ ΑΝΕΚ LINES. Το τοπικό πρωτάθλημα αποτελούσε τον πρώτο σταθμό της φετινής χρονιάς και παρά την κούραση των αθλητών που βρίσκονται ακόμα σε στάδιο προετοιμασίας καθώς ακολουθεί ένας μαραθώνιος από αγώνες έως τον Οκτώβριο κατάφεραν να κερδίσουν και τις δύο πρωτιές στην κατηγορία Ανδρών και την μία στην Μάστερ.

Αναλυτικότερα στους παίδες ο Κακαβελάκης Γιάννης ήταν 3ος στην ατομική χρονομέτρηση και στην αντοχή και ο Κορτσιδάκης Μιχάλης κατατάχθηκε 6ος στην ατομική χρονομέτρηση. Στην κατηγορία Μάστερ στην ατομική χρονομέτρηση ο Ψαραδάκης Γιάννης ήταν 2ος, ο Διγαλάκης Γιώργος  4ος , ο Ανεσιάδης Χρήστος 5ος και ο Πελεκανάκης Χρήστος 6ος. Στον αγώνα αντοχής ο Πελεκανάκης Χρήστος αν και επανεμφανίστηκε για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια στους αγώνες κατάφερε και τερμάτισε 1ος με μεγάλη διαφορά ενώ στην 4η και 5η θέση ήταν οι συναθλητές τους Ανεσιάδης Χρήστος και Ψαραδάκης Μανόλης.

Στην κατηγορία ανδρών ο Τζωρτζάκης Πολυχρόνης συνεχίσε την παράδοση του ΤΑΛΩ ΑΝΕΚ LINES  που κερδίζει την ατομική χρονομέτρηση τα τελευταία 3 χρόνια, ενώ ο Ταμπακάκης Νίκος ήταν 5ος. Στον αγώνα αντοχής ο Χαιδεμενάκης Δημήτρης διέλυσε όλες τις τακτικές των αντιπάλων του που είχαν αριθμητικό πλεονέκτημα και κατέκτησε την πρώτη θέση με εκπληκτική επίθεση στο τελευταίο χιλιόμετρο, 4ος ήταν ο Τζωρτζάκης Πολυχρόνης.

Ακολουθήστε το agonaskritis.gr στο Google News, στο facebook και στο twitter και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις